Jesienny Turniej Recytatorski – znamy termin i zasady!

Jesienny Turniej Recytatorski „Romantycznie” to jedyne wydarzenie promujące rodzimą literaturę romantyczną w Polsce. W związku z nowymi obostrzeniami nie było możliwe przeprowadzenie Turnieju w tradycyjnej formie, ale zapraszamy do recytatorskich zmagań online. Można się jeszcze zgłaszać.

Obostrzenia związane z pandemią zmusiły nas do podjęcia decyzji o przełożeniu Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie”, ale mamy dobre wieści – w innej formie i terminie, ale Turniej odbędzie się jeszcze w tym roku! Jubileuszowa edycja wydarzenia będzie więc podwójnie wyjątkowa, bo odbywać się będzie online. Tegoroczne spotkanie z żywym słowem planowane jest w zdalnej formule, ale przy bliskim kontakcie. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnych warsztatach prowadzonych w formie konsultacji online z zaproszonymi ekspertami: Jerzym Łazewskim, Wojciechem Solarzem i Jolantą Krawczykiewicz.

Ze względu na zmianę formuły możemy też zaprosić więcej pasjonatów żywego słowa, dlatego przedłużamy termin naboru. Warunkiem zgłoszenia jest nadesłanie do 6 grudnia 2020 roku nagrania wideo z recytacją jednego utworu literackiego z epoki romantyzmu oraz prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie – kliknij tutaj. Wszystkie szczegóły znaleźć można w Regulaminie – dostępny tutaj.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin, a nagrody dla laureatów ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gala Finałowa 25. Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie” oraz odczytanie werdyktu – na profilu Klubu Delta na Facebooku – odbędzie się 20 grudnia 2020 roku.

Wydarzenie na Facebooku tutaj

Osoba do kontaktu:
Sylwia Witkowska, komisarz Turnieju: tel. 602 618 371 / mail: s.witkowska@klubdelta.pl

Organizator:
Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie
Gospodarz wydarzenia:

Klub Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie

Patronat honorowy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie

Partnerzy:
Drukarnia KaDruk
Camping Marina

Patronat medialny:
Głos Szczeciński
GS24.PL
Radio Szczecin
nasze miasto Szczecin
wszczecinie.pl