KULTURA ZAPRASZA | Wiosna 2019

 

Program Kultura Zaprasza skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców naszego miasta (ale również i innych miejscowości województwa zachodniopomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego), mających z różnych względów utrudniony dostęp do oferty kulturalnej.

Oferta programowa skierowana do grup opiera się na propozycjach przedstawionych przez instytucje artystyczne i stowarzyszenia kulturalne Szczecina. Dobór grup biorących udział w wydarzeniach odbywa się w konsultacji z pedagogami, psychologami, pracownikami instytucji i organizacji opiekuńczych i społecznych.

Podczas edycji „Wiosna 2019” uczestnicy wezmą udział m.in. w spektaklu w Teatrze Współczesnym i Teatrze Lalek Pleciuga czy koncercie w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza.

Program „Kultura Zaprasza” jest realizowany ze środków pochodzących z Gminy Miasto Szczecin.