„Miasto Szczecin” | wernisaż

Wernisaż „Miasto Szczecin”
7 grudnia 2018, godz. 19:00

Zapraszamy na wystawę fotograficzną Członków Fotoklubu Zamek w Szczecinie, której tematem jest miasto Szczecin. Wszyscy autorzy zdjęć są zaawansowanymi fotografami, dla których fotografia od lat jest wielką pasją. Większość z nich jest mieszkańcami Szczecina.
Widz nie zobaczy na tej wystawie pięknych kolorowych pocztówek, które dostępne są w każdym kiosku naszego miasta. Odkrywamy przed nim miejsca ukrywane nie tylko przed turystami, ale także przed szczecinianami.
Przygotowanie zdjęć wymagało od fotografów cierpliwości, oczekiwania na odpowiednią pogodę, a także porę roku. Trwało to dniami, tygodniami a nawet miesiącami. Mgła na zdjęciach otulająca uliczki starego miasta dodaje tajemniczości, ale ta sama mgła i słońce ukazuje nasze najpiękniejsze w Polsce platany w sposób, który można zobaczyć tylko kilka razy w roku.

Pochwaliliśmy się na zdjęciach naszą bliskością Szczecina z wodą – stoczniami, które pomimo problemów cały czas są w mieście obecne. Ukazujemy nie tylko najnowszą miejską inwestycję jaką jest „szybki tramwaj”, nowoczesną wzbudzającą w całej Europie zachwyt Filharmonię, nowymi szczecińskimi Bulwarami, które zmieniły oblicze miasta, ale także największą w całym regionie plenerową imprezę- Zlot Żaglowców.

Autorami zdjęć są:
Anna Klinkosz,
Jolanta Lalak,
Regina Nowotarska,
Grzegorz Mikołajczyk,
Andrzej Krupiński,
Krzysztof Lachowicz,
Michał Nowakowski,
Paweł Kozanecki,
Paweł Tomiak.

Wystawą tą możemy zaprezentować dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie oraz Dyrekcji Tierpark Ueckermunde.