Serdecznie zapraszamy 30 lipca (niedziela) o godzinie 19:00 koncert muzyki filmowej „Filmowy Przypływ” w wykonaniu Liliany Kostrzewy i Dawida Głogowskiego, który zakończy 17. Dąbskie Wieczory Filmowe!
Miejsce: Statek Joanna (jednostka przycumowana jest w centrum Szczecina, przy Bulwarze Piastowskim na wysokości Zamku Książąt Pomorskich).
Bilety dostępne na: https://bilety.fm/…/8736-liliana-kostrzewa-i-dawid…
Cena: 80 zł (ilość miejsc ograniczona)
Liliana Kostrzewa to pianistka z pasją i zawodowa kompozytorka; wielokrotna laureatka konkursów kompozytorskich. Laureatka stypendium artystycznego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w 2014, kiedy zadebiutowała fonograficznie autorską płytą „First Entrance to the Garden” (RecArt).
Znana z żywiołowych improwizacji solo, w zespołach kameralnych i z big-bandami (YT: “African Journey”). Po rocznej eksploracji Morza Śródziemnego jako pianistka na francuskim ekskluzywnym cruiserze „Le Lyrial”, przeprowadziła się do Francji (2016), gdzie akompaniowała tancerzom w Académie de Dance, Centre National de Dance (Lyon), w Conservatoire National Supérieur i w drugiej największej operze we Francji. Muzykowała z artystami jazzowymi stolicy Rhône-Alpes, tworząc Liliana Kostrzewa Brasilian Trio. Koncertowała w ambasadzie Polski w Paryżu z najzdolniejszymi śpiewakami operowymi (2017), jeździła na tournée na Południu Francji jako jedyna etatowa pianistka baletowa Opéra de Lyon (2017-2020).
Finalistka konkursu pianistycznego największego festiwalu Świateł w Europie – La Fête de lumières 2018. Od 2019 usłyszeć ją można także LIVE m.in. na regularnych koncertach w BianCafe, gdzie animuje życie kulturalne na szczecińskim Pogodnie (m.in. w duecie ze znanymi artystami młodego pokolenia z Polski: P.Grzesiuk, R.Wośko, T.Licak, T.Dąbrowski i z zza granicy m.in. z francuską chansonistką C.Mahfouf i duńskim kontrabasistą jazzowym A.Lang), w Filharmonii Szczecińskiej (“Blue rhapsody” Gershwina z Dawidem Głogowskim – pierwszym trębaczem tejże instytucji) oraz w roli tapera w Kinie Pionier 1907 (etatowa taperka Pioniera od jego 105 urodzin czyli od 2012r. – dekada współpracy). Dwie dekady doświadczenia w koncertowaniu, komponowaniu, nauczaniu oraz interakcji scenicznej z muzykami i stylami z całego świata czynią ją otwartą i chętną na nowe muzyczne przedsięwzięcia.
Dawid Głogowski urodził się na Pomorzu Zachodnim. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Łobeskiego Domu Kultury. Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie (w klasie trąbki B. Rymaszewskiego-2008) oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu (w klasie trąbki prof. I. Cecocho-2013), Bydgoszczy (w klasie trąbki naturalnej dr T. Ślusarczyka-2017) oraz Poznaniu (Wydział Edukacji Muzycznej szczecińskiej filii-2010); Absolwent Akademii Realizacji Dźwięku w Warszawie (realizator nagrań studyjnych-2016).
W latach 2010-2013 pracował na stanowisku pierwszego trębacza-solisty w orkiestrze Opery wrocławskiej. Od 2014 roku jest trębaczem w Orkiestrze Wojskowej w Szczecinie, a od 2018 roku muzykiem-solistą w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Laureat kilku konkursów trąbkowych. Poza muzyką klasyczną, dawną i kameralną muzyk świetnie czuje się też wykonując szeroko pojętą muzykę rozrywkową.
Od 2004 roku muzycznie związany z wieloma zespołami w Szczecinie, województwie i całej Polsce (Bubliczki, Łąki Łan, Catz’n Dogz, Lebowski). Od wielu lat współpracuje również z big bandami w tej części Polski (Septet Band, Pomeranian Youth Big Band, Jackpot & Floating Orchestra, Szczecin Philharmonic Big Band). Współzałożyciel zespołu Szczecin Brass Quintet (2015). Współpracuje z orkiestrami i teatrami muzycznymi w Polsce i z za granicy m.in. Sinfoniettą Cracovia, Sinfonią Varsovia, Teatrem Polskim w Szczecinie, Orkiestrą Kameralną NFM-Leopoldinum czy Preußisches Kammerorchester . Od 2015 roku Dawid prowadzi działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. prof. M. Jasińskiego w Szczecinie. Trąbka to jego miłość, a Muzyka to całe jego życie. Lubi big bandowe brzmienia od nowoorleańskiego dixilelandu przez latynoamerykańskie mamo po funk czy R&B.