Monika Szymanik gościnią „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”

Monika Szymanik, czyli Kamienica w lesie, jest autorką niezwykle popularnego albumu fotograficznego, który zamyka w kadrach szczecińskie kamienice, detale, piękne miejsca. Właśnie wydaje kolejną książkę – i to jest dobry pretekst do naszego spotkania.

We wtorek, 16 listopada 2021, o 18.00 w Klubie Delta w Dąbiu (ul. Racławicka 10) odbędzie się spotkanie z Moniką Szymanik, czyli Kamienicą w lesie. Będzie mowa o kamienicach, historii i pamięci zaklętej w miejscach. Poruszymy też temat najnowszej książki naszej gościni, w której głos oddaje pewnej nastolatce ze Stettina. To przedwojenna rezydentka mieszkania przy ul. Wojciecha 1, w którym do niedawna mieszkała także Monika Szymanik.

O gościni:
Monika Szymanik – autorka projektu „Kamienica w lesie”. Na podstawie jej zdjęć stareńkiego Szczecina, wydała w grudniu 2019 album „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”. Krótko potem wraz z mężem stworzyli przestrzeń na Pocztowej 19 z książką i kawą dla miłośników miasta. Chciałaby własnymi działaniami wzmacniać lokalną tożsamość i sprawiać, by jak najwięcej osób poznało i zachwyciło się naszym miastem.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska. Wstęp bezpłatny. Pamiętajmy, że pandemia trwa, dlatego prosimy o stosowanie zasady DDM: dystans – dezynfekcja – maseczka.

Klub Delta w Dąbiu zaprasza na kolejne z serii spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. Comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi o tej części miasta właśnie – niezwykłych odkryciach, wyjątkowych punktach do zobaczenia, interesujących wydarzeniach. Na pierwszym planie Dąbie!