O szczecińskich legendach. Spotkanie z Małgorzatą Dudą

Już 15 marca (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Literatura na Prawym Brzegu”, podczas którego gościć będziemy Małgorzatę Dudę z jej najnowszą publikacją poświęconą szczecińskim legendą – „A teraz będzie… legenda”. Rozmowę poprowadzi Gabriel Augustyn.

Małgorzata Duda: Jestem autorką książek i przewodników turystycznych. Życie zawodowe upływa mi pomiędzy książkami, które namiętnie czytam, ale też tworzę i wydaję we własnym wydawnictwie, oraz grupami turystów, których z pasją oprowadzam po Szczecinie i całym województwie.

Od dwóch lat w szczecińskim Radiu Super FM prowadzę autorską audycję „Odkryj Szczecin na nowo”. Opowiadam w niej o ciekawych miejscach, postaciach, wydarzeniach.
Zarówno w radiu, jak i na wycieczkach w swoje opowieści chętnie wplatam legendy, nawiązujące do najdawniejszych czasów w historii regionu. I wiem, że legendy kochają nie tylko dzieci, ale też dorośli.

Książka „A teraz będzie… legenda” to zbiór legend dla dorosłych, choć sięgnąć po niego może też młodzież. Wszystkie zebrane tu historie pojawiły się w radiowej audycji i można ich posłuchać w formie podcastów na stronie radia www.super.fm/podcasty.
W książce – w przeciwieństwie do innych moich publikacji – brak ilustracji!
Jest tylko tekst i Wasza wyobraźnia.

„A teraz będzie… legenda”
Zbiór 40 opowieści, które pojawiły się w audycji „Odkryj Szczecin na nowo”. To historie, które powinno znać każde dziecko urodzone w Szczecinie i każdy mieszkający tu dorosły. Czy wiecie, skąd wzięła się nazwa Szczecin? I kto założył nasze miasto? Na kartach książki przewijają się nie tylko książęta, ale też burmistrz miasta i zwykli ludzie – dorośli i dzieci. Nie brak też olbrzymów, elfów, kraśniaków, syren i zjaw. Wraz z bohaterami książki odwiedzamy Zamek Książąt Pomorskich, zaglądamy do ratusza staromiejskiego i szczecińskich kościołów. Sprawdzamy, kto żyje w jeziorze Dąbie i Puszczy Bukowej. A może po lekturze zechcecie po prostu ODKRYĆ SZCZECIN NA NOWO!