POCZTÓWKA DLA SZCZECINA: akcja dla mieszkańców

Macie ochotę nieco „wyżyć” się kreatywnie? Z okazji 75. urodzin naszego miasta zapraszamy do udziału w akcji „Pocztówka dla Szczecina”.

Najbardziej wzruszają nas prezenty wykonane własnoręcznie. Dziecięce laurki, samodzielnie wykonane szydełkiem skarpety, prawie niezauważalnie krzywe kubki powstałe na zajęciach z ceramiki. Nawet jeśli nie są idealne, sprawiają, że robi nam się cieplej na sercu ze świadomością, że ktoś poświęcił czas i uwagę na przygotowanie czegoś z myślą tylko o nas. W tym roku swoje 75-te urodziny obchodzi polski Szczecin – czy nie jest to idealna okazja, by stworzyć coś specjalnie z myślą o naszym mieście?

W tym roku wyjątkowo wyślijcie „pocztówkę” do swojego miasta!

Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie zaprasza mieszkańców całego miasta do udziału w urodzinowej akcji pn. „Moja pocztówka dla Szczecina”. Pokażcie nam swój Szczecin! Możecie rysować, malować, tworzyć kolaże, rzeźbić, tkać, haftować i co tylko chcecie. Zachęcamy, by sam temat także potraktować luźno. Można inspirować się własnymi wspomnieniami związanymi ze Szczecinem, miejskimi historiami czy legendami, otaczającą nas naturą, lokalnymi symbolami czy obiektami dla miasta charakterystycznymi. Niech ogranicza nas tylko wyobraźnia! Z przesłanych prac powstanie wirtualna wystawa, która – w lepszym i bezpieczniejszym czasie – zawita też fizycznie do Klubu Delta.

Akcja jest adresowana do dzieci i osób dorosłych w trzech kategoriach wiekowych: 5-12 lat, 12-18 lat i powyżej 18 roku życia. Format prac: A6 pion (105 x 148 mm). Termin nadsyłania prac upływa 12 czerwca 2020 roku. Szczegóły i regulamin akcji dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie [wystarczy kliknąć tutaj]. Zgłoszenia i pytania dotyczące przedsięwzięcia prosimy kierować na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie: sekretariat@mok.szczecin.pl.